Ethniqa Beauty - Mode
Street Fashion fra Århus
Enhver kender situationen, hvor man hurtigt skal ud af døren og bare smider et eller andet på. Det der 'jeg fandt det første jeg lige kunne finde'-look, er faktisk et fed hverdagsoutfit, og jeg bruger selv samme trick. Jeg greb som sædvandig mit kamera og prøvede at fange stemningen på gaden.
Af Rayan Hatab

Fede støvler fra Cindy Crawfords kollektion for skobutikken Deichmann.

Pudderfarver hitter denne sæson.Mix det gerne med mørke farver og læder for at få et mere råt look.

Converse, Converse og Converse! Converse kommer i alle mulige farver, og det er en klassiker, der bliver hængende. Så køb dine NU!

Korte jakker ses i alle butikker lige nu. Her er to forskellige looks - med sød kjole og ballarinasko, eller mere råt med jeans og høje støvler. Har du købt din korte jakke, og hvordan bærer du stilen?
Har du spottet en fed stil i DIN by, gade, omgangskreds eller helt andet sted- må du gerne skrive til Rayan her. Næste gang kan det være, at det er dig vi spotter, så se efter Rayan og hendes altid trofaste kamera!









Kommentarer
Skriv en kommentar